چه نوع عسل را ارگانیک می نامند ؟

چه نوع عسل را ارگانیک می نامند ؟

 عسل ارگانیک

عسل ارگانیک عسلی است که در تمامی مراحل تولید و فرآوری آن از هیچ نوع ماده سمی و شیمیایی و آنتی بیوتیکی استفاده نشده باشد ،

یعنی زنبور دار از هیچ نوع ماده برای عمل آوری  عسل به زنبوران نخورانده باشد و حتی از آفت کشها و داروها هم برای مبارزه با بیماریهای احتمالی زنبوران در فرایند تولید استفاده نکرده باشد .

کندوی عسل ,ظروف شربت خوری کندو ,کادر و شان عسل ,و حتی موم داده شده نیز به کندو باید سالم و فاقد مواد آلاینده و شیمیایی باشد.


تفاوت عسل طبیعی با عسل ارگانیک را بشناسید ! 


عسل ارگانیک چیست ؟

متاسفانه امروزه استفاده  از پلاستیک به جای چوب در صنعت زنبورداری رواج چشمگیری یافته که خود این امر باعث تهدید و به چالش کشیدن سلامت عسل ها و محصولات تولید شده می گردد.

عسلهایی که از این نوع کندوها و مواد بکار رفته از پلاستیک و مشابه آن تولید شده باشد هیچگاه ارگانیک نمی باشند. ظروف نگهداری عسل نیز باید شیشه ای و تمیز و عاری از هر گونه آلودگی باشد .

عسلهایی که در ظروف پلاستیکی نگهداری وبه فروش می رسد ارگانیک نیستند حتی اگر خود عسلها ارگانیک تولید شده باشد.

عسل بعلت اسیدی بودن و PH بالایش مواد شیمیای موجود در این ظروف را در خود حل می کند و این باعث سمی شدن و غیر قابل استفاده شدن عسل می شود .

پس خود ظروف نگهدای عسل نیز در ارگانیک بودن آن دلالت دارد.

"<yoastmark

یکی دیگر از موارد ی که در ارگانیک بودن عسلها نقش مهمی دارد محل نگهداری و استقرار زنبورستان می باشد. محل نگهداری زنبورها باید در کوهستان باشد و یا جایی باشد که بدور از سمپاشی و مزارع  بوده و عسلهای تولیدی فاقد هر نوع دارو و سم باشد.

اصولا فاصله قانونی ۵ کیلومتر است

یعنی زنبورستان باید این حد فاصله را از باغها و دشتهایی که امکان سمپاشی وجود دارد را رعایت کند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.